Nexans'a Katılın

Nexans’ın geleceğine imzanızı atın: Grup içindeki çalışmalarımızla her gün dünyamızı iyileştirmeye katkıda bulunuyoruz.

Nexans team in Korea

Şirketin kalbinde bizi biz yapan insanlar var. Geleceğimiz sizin yaratıcılığınızla, ilhamınızla, arzularınızla ve motivasyonunuzla şekilleniyor. Bu nedenle sizlere daha fazla fırsat sunuyoruz, size söz hakkı tanıyoruz ve başarılarınızın görünür olmasının keyfini sürmenizi sağlıyoruz.

Son yıllarda yarının zorluklarını karşılayabilecek bir şirket inşa ederken sizlere daha aktif bir rol vermek için bir dizi girişim başlattık. Geleneksel hiyerarşilerden uzaklaşarak yeni sinerjiler ve taze yaratıcı enerji yaratabiliriz.

Bu konuda daha fazla bilgi edinin:

rewYre – Y kuşağının enerjisini ve yaratıcılığını ortaya çıkarıyoruz

Bağlılık, Nexans dönüşüm yolculuğunun merkezinde yer alır. Anketlerimizin ve bir dizi kalitatif görüşmenin ardından kuşaklar arasında bir boşluk belirlendi: Y kuşağı, küresel iş gücümüzle karşılaştırıldığında önemli ölçüde kopuktu.

Bu teşhisi, Y kuşağımız liderliğinde daha fazla beceri ve yaratıcılık için bir fırsata dönüştürdük. Böylece “rewYre – the discoverY Expedition / Y Kuşağını Keşfet” projesi doğdu. Bağlılık üzerinde etkisi olabilecek potansiyel fikirleri keşfetmek için ankette belirlenen temel önceliklerden (aidiyet duygusu, ödül ve itibar…) oluşan 14 keşif Avrupa’da başlatıldı.Keşif gruplarının üretim alanından genel merkez destek işlevine kadar çeşitliliği ve Nexans’ta bir yönetici sponsor ve bir kolaylaştırıcı tarafından desteklenen 4 aylık bir pilot çalışmayı kapsayan faal proje modu bu deneyimi zengin ve güçlü kıldı. “Bireysel ve kolektif açıdan çok ödüllendiriciydi, kendimiz ve Nexans hakkında çok şey öğrendik.”

111

2017’DEKİ KATILIMCILAR

750

GELİŞTİRİLEN FİKİRLER

12

UYGULANAN FİKİRLER

iDAY – İnovasyonu teşvik etmek için bir araya gelme

Çalışanların temel beklentilerinden biri de duyulmaktır. iDay’in amacı buydu: Nexans çalışanları 24 saat boyunca şirketlerini geliştirmek için fikirlerini paylaşabilirler. Özel bir dijital platformda herkes kendi fikirlerini yayınlayabilir, başkalarının fikirlerini beğenebilir veya paylaşabilir. En çok oy alan öneriler bir iç jüri tarafından değerlendirilecek ve en iyi olarak seçilenler önümüzdeki yıl uygulanacak. Avrupa’da 2400’den fazla çalışan bu gün boyunca yaklaşık 4000 yeni fikir ortaya koydu!

50

FARKLI LOKASYON

2400

ÇALIŞAN

4000

GELİŞTİRİLEN FİKİR

Remarkable People (Fark Yaratan Çalışanlar): hak ettiğiniz takdiri alın

Elinden gelenin fazlasını yapmaya gayret eden birini tanıyor musunuz? Geçen yıl kimler kayda değer bir sonuç, başarı ve davranış sergiledi?

Çalışan Görüşleri Anketi sonuçlarının ardından, 2016 yılında FARK YARATAN ÇALIŞANLAR’I yaratmaya karar verdik. Bu, yıllık takdir programı, Nexans’ta çalışanların, değerlerimiz doğrultusunda “dikkate değer” başarılarını tasdik etmek, paylaşmak ve kutlamak içindir.

 

Ülke, tesis ya da görevine bakılmaksızın tüm ağdaki her bir çalışan dahil olabilir. Hiyerarşik seviyeniz ya da kıdeminiz ne olursa olsun, kattığınız değer kabul edilecek ve takdir edilecektir.

Bu, özel bir ödül töreni ve iç iletişim kampanyası ile bireyin veya bir takımın başarısını görünür bir şekilde kutlamak için oluşturulmuş bir fırsattır. Bununla birlikte, her şeyden önce tanınırlığı artırmak, kurum içi en iyi uygulamaları tanıtmak ve yeniliği teşvik etmekle ilgilidir.

Süreç

Her yıl yöneticiler, “olağanüstü” bir sonuç / eylem / davranış olarak gördükleri şeyler için bireyleri veya ekipleri aday göstermeye davet edilir. Bu adaylıklar “Wow” etkisi dediğimiz “fazladan çaba” girişimini somutlaştırıyor. Bu, birinin veya bir ekibin günlük aktivitelerinde normal görevlerinin ötesine geçmesi demektir, günlük çalışma hayatında olağanüstü bir tavırdır. Özel bir platform kullanarak ilk yöneticisi, başvuruları kendi yöneticilerine ve ilgili yönetim konseyi üyesine kadar iletir. Süreçteki her bir kişi geri bildirim verme, soru sorma ve her başvuru için etkiyi en üst düzeye çıkarma fırsatına sahiptir. Yönetim Konseyi üyesi, başvuruları inceler ve onayladıklarını özel bir Ödül Seçim Komitesi’ne iletir. Tüm faaliyetleri ve coğrafi bölgeleri temsil eden bu Komite, tüm başvuruları inceler ve Yönetim Kurulu’nun her bir üyesinin onayı için bir final listesi seçer. Ardından, kazananlar hakkında ortak bir inceleme ve nihai karar için Yönetim Kurulu ile birlikte belirli bir Fark Yaratan Kişi Değerlendirmesi yapılır.

Akabinde Yönetim Konseyi üyelerine kendi kapsamları içinde kazananlar hakkında bilgi verilir ve kazananlara bizzat sürpriz bir duyuru düzenlenir! Daha sonra her bir kazananın bir sertifika, kupa, rozet ve otel konaklaması aldığı bir ödül etkinliği düzenlenir. Bu takdir programı ve kazananlar geniş çapta duyurulur ve bu da Grup’ta ilgi ve yankı uyandırır.

19

2016'da kazanan başvurular

31

2017'da kazanan başvurular

25

2018'de kazanan başvurular

ACT

Nexans, ilk planın 2002’de Fransa’da sunulmasıyla birlikte ilk günlerinden bu yana çalışanlara hissedarlık planları sunuyor. O zamandan beri, her iki yılda bir planlar başlatıyoruz ve teklifi düzenli olarak ek ülkelere açıyoruz.

Bu 8. edisyon için, çalışanlar Gruba olan bağlılıklarını ve güvenlerini her zamankinden daha fazla gösterdiler: 24 ülkedeki çalışanların yaklaşık %22’si 2018 Act Planı’na üye oldu. %15 civarında abonelik oranları kaydettiğimiz son iki edisyon bizim için bir rekor.

31 Aralık 2017 itibarıyla çalışan hissedar oranımız %3,34 olarak gerçekleşti. Yeni planımızla, Nexans’ın, SBF 120’deki Fransız sanayi şirketleri arasında en yüksek çalışan hissesi oranlarına sahip olduğunu teyit ederek %4,3’e ulaşacağız.

Bize ulaşın

Daha fazla bilgi almak istediğiniz konular:

Zorunlu alanlar*

Lütfen girişinizi kontrol edin ve tekrar deneyin.

E-posta adresi tek bir @ içermelidir

Kişisel veri koruyucusu

Kişisel verilerinizin işlenmesine ve/veya doğrudan pazarlama veya ticari amaçlarla kullanılmasına itiraz etme hakkınız vardır

Teşekkür ederiz!

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler. Kısa süre içinde size dönüş yapacağız.

Hata

Bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

Kapat