İhbar: Etik uyari sistemi

Solar
Solar
İlgili belge
pdf - 16.8 MB

nexans code of ethics and business conduct

İndir

Etik Kuralları ve İş Davranışları Kodu

Etik kurallara uyum, Nexans'ın iş yapma konusunda temel taahhütlerinden biridir. Nexans'ın Etik Kuralları ve İş Davranışları Kodu, Grup çalışanlarının ve iş ortaklarının profesyonel görevleri sırasında uymaları gereken etik kuralları ve değerleri belirler. Bu kurallar, rekabet hukuku, dolandırıcılığın önlenmesi, yolsuzluk ve çıkar çatışmaları, ambargo, kara para aklama, kişisel verilerin korunması gibi geçerli düzenlemelere uyumu kapsar ve daha fazlasını içerir.

Whistleblowing
İhbar

Etik Kuralları ve İş Davranışları Kodu’nun herhangi bir ihlali veya ihlal şüphesi, Nexans’ın ihbar sistemi aracılığıyla bildirilebilir. Bu sistem, çalışanlar, müşteriler, tedarikçiler veya herhangi bir üçüncü şahıs dahil herkesin kullanımına açıktır.

ERIŞMEK IÇIN BAĞLANTIYA TIKLAYIN

Neleri Bildirmelisiniz?

Şu konulardaki şüpheli ihlalleri bildirmelisiniz: yolsuzluk, rekabeti engelleyici uygulamalar, çıkar çatışmaları, muhasebe usulsüzlükleri, bankacılık usulsüzlükleri, dolandırıcılık, insan hakları, çocuk işçiliği, taciz, zorbalık, ayrımcılık, iş sağlığı, hijyen ve güvenlik, çevre yasaları ve düzenlemeleri, bakım yükümlülüğü, örgütlenme özgürlüğü, toplu pazarlık, gizlilik veya fikri mülkiyet.

Kimler Bildirim Yapabilir?

Tüm çalışanlar, müşteriler, tedarikçiler veya herhangi bir üçüncü şahıs. Durum hakkında birinci elden bilgi sahibi olsanız da olmasanız da olayları ve şüpheleri bildirebilirsiniz.

Nasıl Bildirim Yapabilirim?

Nexans'ın çevrimiçi ihbar sistemi SpeakUp üzerinden kullanılabilir. Grup’un Etik Muhabiri her bildirimi en üst düzeyde gizlilikle işler ve bu bağlamda toplanan, iletilen veya saklanan herhangi bir kişisel verinin sorumlulukla ele alınacağını garanti eder. Bildirim anonim olarak yapılabilir, bu durumda etkin bir şekilde soruşturulabilmesi için yeterli bilgi sağladığınızdan emin olmalısınız. Çalışanlar ayrıca olayları dahili olarak, kendi yöneticileri veya insan kaynakları personeli aracılığıyla bildirebilirler. Tüm ihbarcılar herhangi bir misilleme biçimine karşı korunmaktadır.

Bize ulaşın

Daha fazla bilgi almak istediğiniz konular:

Zorunlu alanlar*

Lütfen girişinizi kontrol edin ve tekrar deneyin.

E-posta adresi tek bir @ içermelidir

Kişisel veri koruyucusu

Kişisel verilerinizin işlenmesine ve/veya doğrudan pazarlama veya ticari amaçlarla kullanılmasına itiraz etme hakkınız vardır

Teşekkür ederiz!

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler. Kısa süre içinde size dönüş yapacağız.

Hata

Bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

Kapat