Nexans Türkiye, 6. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi’nde Sektörün Öncüleriyle Buluştu

Nexans Türkiye, Nükleer sanayideki son gelişme ve yenilikleri paylaşmak üzere bu yıl 6. kez hayata geçen Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi’nde, nükleer enerji santrallerinde çeşitli aşamalarda yer alan kurum ve kuruluşlarla bir araya geldi.

Nexans, Zirve’de sektörün önde gelen aktörleri ile buluşurken, Nükleer alanındaki 40 yılı aşkın bilgi birikiminin sonucu ortaya çıkardığı yüksek teknolojili nükleer güvenlik kablolarını sergiledi.

Türkiye’deki fabrikalarındaki üretim imkanları ile millileştirme ve Ar-Ge çalışmalarından bahsederek ve bu alanda tecrübesi bulunan firma ve tedarikçilerin yanı sıra; kamu, sivil toplum ve akademik dünya gibi farklı tabanlardan  kişi ve kurumlarla temasta bulundu.

5-6 Mart 2019 tarihlerinde Pullman İstanbul Airport Hotel&Convention Center'da düzenlenen etkinlik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın desteğiyle Nükleer Mühendisler Derneği (NMD) ve Ankara Sanayi Odası (ASO) tarafından hayata geçiriliyor ve Türkiye, Ortadoğu ve Afrika'nın en kapsamlı nükleer etkinliği olarak değerlendiriliyor.

Nexans Türkiye Pazarlama Müdürü Ayhan Güngör: “Geçtiğimiz 5 sene içerisinde Nexans Grubu’nun nükleer kablolar alanındaki 40 yılı aşkın bilgi birikimi ve deneyimini, Türkiye’deki ünitelerimize teknoloji transferi gerçekleştirerek hazırlandık. Şu anda Türkiye ekonomisine Tuzla ve Denizli fabrikalarımızda bulunan 500 çalışanımız, her iki fabrikadaki Ar-Ge merkezlerimiz, Denizli’de TÜRKAK akreditasyonu bulunan Ar-Ge laboratuvarımız ile katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Son olarak, her iki fabrikamızda da Şubat-Mart 2019 aylarında Türk Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) tarafından imalatçı onay süreçleri için denetlemeleri başarıyla gerçekleşmiş bulunuyor ve bu süreci tamamlamak üzereyiz. Önümüzdeki dönemde, Türkiye’de nükleer alanındaki hızlanma doğrultusunda yaptığımız yatırımların geri dönüşü olacağına inanıyorum” dedi.

 

Nükleer2

İrtibatınız

Aslı Yıldız Pazarlama İletişimi
Telefon +90 212 266 01 60
Faks +90 212 266 01 70
asli.yildiz@nexans.com

Nexans Hakkında

Gelişmiş kablo ve bağlantı çözümlerinde global bir lider olan Nexans, geniş bir yelpazede sınıfının en iyisi ürünler ve yenilikçi hizmetler ile hayata enerji veriyor. 120 yılı aşkın süredir, inovasyon, Nexans'ın müşterileri ile birlikte daha güvenli, daha akıllı ve daha verimli bir gelecek yaratmasını sağlayan yapı taşını oluşturuyor. Nexans Grubu, bugün, müşterilerini dört ana iş alanında destekleyerek, enerji iletimini kolaylaştırmayı ve günden güne artan veri ağlarını desteklemeyi taahhüt ediyor: Bina ve Bölgeler (kamu kuruluşları, akıllı şebekeler, e-mobilite), Yüksek Gerilim ve Projeler (açık deniz rüzgar santralleri, deniz altı bağlantıları, kara yüksek gerilimi) Telekom ve Veri (veri iletimi, telekom şebekeleri, üst ölçekli veri merkezleri, LAN) ve Endüstriyel Ürün ve Çözümler (yenilenebilir kaynaklar, ulaşım, Petrol & Gaz, otomasyon ve diğerleri). Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Nexans'ın ticari faaliyetleri ve iç uygulamalarının yönlendirici bir ilkesidir. 2013 yılında dünyada ihtiyaç sahibi topluluklara sürdürülebilir girişimlerle enerji ulaştırmak amacıyla bir vakıf kuran Nexans, sektörde bir ilki gerçekleştirmiştir. Grubun, Europacable, Ulusal Elektrik Üreticileri Derneği (NEMA), Uluslararası Kablo Üreticileri Federasyonu (ICF) ve CIGRE gibi önde gelen sektör dernekleri içerisindeki aktif katılımı, etik, sürdürülebilir ve yüksek kalite kablolar geliştirme prensibine ve hedefine bağlılığını desteklemektedir. 34 ülkede endüstriyel varlığı bulunan ve dünya genelinde ticari faaliyet gösteren Nexans, 27.000'den fazla kişiyi istihdam etmektedir. 2018 satış hacmi 6,5 milyar Euro olan Nexans’ın hisseleri, Euronext Paris’te, kısım A’da işlem görmektedir.

www.nexans.com.tr