Nexans Türkiye Çalışanları Koruncuk Yararına Koşarak 10 Çocuk İçin Umut Oldu

Nexans Türkiye çalışanları, 40. İstanbul Maratonunda, Koruncuk (Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı) yararına bir yardımseverlik koşusu gerçekleştirerek topladıkları bağışlarla tam 10 çocuğun 1 yıllık bakım, eğitim ve rehabilitasyon gibi tüm ihtiyaçları için kaynak oluşturdu.

 

Koruncuk, İstanbul Bolluca’daki çocuk köyünde, ailesi olmayan, ihmal veya istismara uğramış 140 çocuğu, sevgi anlayışının hakim olduğu bir aile ortamda yetiştirerek topluma kazandırıyor.

 

Nexans Türkiye’nin gönüllü çalışanları, 11 Kasım 2018’de gerçekleşen İstanbul Maratonu ve bu Sosyal Sorumluluk Projesi çevresinde, İstanbul merkez ofis, Tuzla ve Denizli Fabrikası çalışanları olmak üzere Nexans Türkiye’nin tüm yerleşkelerinden bir araya gelerek, aralarında Nexans Türkiye CEO’su Jerome Leroy’un da bulunduğu, 47 kişilik bir kurumsal koşu takımı oluşturdu.


Takım, Adım Adım platformu üzerinden bağış topladıkları bireysel kampanyaları süresince, yüzlerce kişiye ulaşarak Koruncuk adına farkındalık yaratılmasına destek olurken, 70 bin liraya yakın bağış topladı. Toplanan bağışlar, Koruncuk Vakfı çatısı altındaki çocuk ve gençlerin yıllık bakım, eğitim ve sağlık giderlerine katkı için umuda dönüştü.


Nexans Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Duygu Erol, projeleriyle ilgili olarak: "Koruncuk Vakfı, 1979 yılından bu yana korunma ihtiyacındaki çocukların, sevgi ortamında büyüyerek eğitim görmeleri, kişisel yeteneklerini geliştirerek mutlu ve topluma faydalı birer birey olmaları için çalışıyor. Biz de, maratona katılan gönüllü çalışanlarımızla beraber, çocuklarımızın hayatlarına pozitif katkı sağlamaktan ve daha önemlisi bu konuda farkındalik oluşturmaktan dolayı çok mutluyuz. Kurumsal sosyal sorumluluk bilinci, Nexans'ın global olarak benimsemiş olduğu öncelikli bir ilkedir. 2013 yılında, dünyada ihtiyaç sahibi topluluklara enerji ulaştırmak amacıyla bir vakıf kurarak sektörde bir ilki gerçekleştirmiş olan Nexans’ın, Türkiye çalışanları olarak çocukların geleceğine katkı sağlayabilmek gurur verici” dedi.

KoruncukToplu

İrtibatınız

Aslı Yıldız Pazarlama İletişimi
Telefon +90 212 266 01 60
Faks +90 212 266 01 70
asli.yildiz@nexans.com

Nexans Hakkında

Gelişmiş kablo ve bağlantı çözümlerinde global bir lider olan Nexans, geniş bir yelpazede sınıfının en iyisi ürünler ve yenilikçi hizmetler ile hayata enerji veriyor. 120 yılı aşkın süredir, inovasyon, Nexans'ın müşterileri ile birlikte daha güvenli, daha akıllı ve daha verimli bir gelecek yaratmasını sağlayan yapı taşını oluşturuyor. Nexans Grubu, bugün, müşterilerini dört ana iş alanında destekleyerek, enerji iletimini kolaylaştırmayı ve günden güne artan veri ağlarını desteklemeyi taahhüt ediyor: Bina ve Bölgeler (kamu kuruluşları, akıllı şebekeler, e-mobilite), Yüksek Gerilim ve Projeler (açık deniz rüzgar santralleri, deniz altı bağlantıları, kara yüksek gerilimi) Telekom ve Veri (veri iletimi, telekom şebekeleri, üst ölçekli veri merkezleri, LAN) ve Endüstriyel Ürün ve Çözümler (yenilenebilir kaynaklar, ulaşım, Petrol & Gaz, otomasyon ve diğerleri). Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Nexans'ın ticari faaliyetleri ve iç uygulamalarının yönlendirici bir ilkesidir. 2013 yılında dünyada ihtiyaç sahibi topluluklara sürdürülebilir girişimlerle enerji ulaştırmak amacıyla bir vakıf kuran Nexans, sektörde bir ilki gerçekleştirmiştir. Grubun, Europacable, Ulusal Elektrik Üreticileri Derneği (NEMA), Uluslararası Kablo Üreticileri Federasyonu (ICF) ve CIGRE gibi önde gelen sektör dernekleri içerisindeki aktif katılımı, etik, sürdürülebilir ve yüksek kalite kablolar geliştirme prensibine ve hedefine bağlılığını desteklemektedir. 34 ülkede endüstriyel varlığı bulunan ve dünya genelinde ticari faaliyet gösteren Nexans, 27.000'den fazla kişiyi istihdam etmektedir. 2018 satış hacmi 6,5 milyar Euro olan Nexans’ın hisseleri, Euronext Paris’te, kısım A’da işlem görmektedir.

www.nexans.com.tr