İstanbul’un Yeni Metro Hattında Doğuş Grup, Nexans Kablolarını Tercih Etti.

Doğuş Grup ve Nexans, Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy Metro Hattı enerji kabloları için 11 Milyon Euro’luk anlaşmaya imza attı.

 

 

Tunel

İstanbul, 16 Şubat 2016 – İstanbul’un 20 km uzunluğundaki yeni metro hattı için Doğuş Grup, AG ve OG Alsecure kabloları seçti.  Yapılan ilk anlaşma çerçevesinde İstanbul Belediyesi’nin 563 Milyon değerindeki projesi için Nexans’ın Alsecure markası ile pazara sunduğu halojensiz yangın güvenliği kabloları kullanılacak.

 

Bu proje için Nexans, alev dayanımı ve gaz salınımı dışında kablolar için özel olarak güçlendirilmiş mekanik koruma ve kemirgenlere karşı dayanıklı dış kılıf özellikleri üzerinde de çözümler üretti.

 

2017’de tamamlanması planlanan proje için yıl boyunca partiler halinde kablo tedariği devam edecek. Bunun için özel bir tedarik zinciri çalışması yürüten Nexans Tedarik Zinciri Müdürü Berkay Uzgören, projenin zamanında tamamlanabilmesi için özel imalat kablolar olmasına rağmen tedarik anlamında 6 hafta gibi kısa süreleri sağlamak için çalıştıklarını belirtti.

 

Yeni metro hattı kapsamında yapılacak 16 istasyon ile 24 dakika içinde Üsküdar’dan Çekmeköy’e ulaşım mümkün olacak. Proje tamamlandığında saatte 65,000 yolcu çift yönlü olarak taşınabilecek.

 

Nexans Türkiye Kıdemli Satış Müdürü Emre Erol proje hakkında şunları söyledi: “Nexans olarak böyle prestijli bir proje içinde yer almaktan ve Doğuş Grubu gibi önemli bir firma tarafından seçilmiş olmaktan gurur duyuyoruz. İstanbul trafiğine nefes aldırcak bu hat içinde bizden de bir parçanın bulunması çok memnun edici.”

 

Proje hakkında veya Nexans’ın farklı demiryolu çözümleri ile ilgili bilgi almak isterseniz bizlere www.nexans.com.tr adresinden ulaşabilir veya 3-5 Mart tarihleri arasında İstanbul Expo Merkesinde düzenlencek Eurasia Rail Fuarı’nda 10. Salon, D1012 nolu standımızda bizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Nexans

 

İrtibatınız

Ayhan Güngör Pazarlama Müdürü
Telefon +90 212 266 01 60
Faks +90 212 266 01 70
ayhan.gungor@nexans.com

Nexans Hakkında

Gelişmiş kablo ve bağlantı çözümlerinde global bir lider olan Nexans, geniş bir yelpazede sınıfının en iyisi ürünler ve yenilikçi hizmetler ile hayata enerji veriyor. 120 yılı aşkın süredir, inovasyon, Nexans'ın müşterileri ile birlikte daha güvenli, daha akıllı ve daha verimli bir gelecek yaratmasını sağlayan yapı taşını oluşturuyor. Nexans Grubu, bugün, müşterilerini dört ana iş alanında destekleyerek, enerji iletimini kolaylaştırmayı ve günden güne artan veri ağlarını desteklemeyi taahhüt ediyor: Bina ve Bölgeler (kamu kuruluşları, akıllı şebekeler, e-mobilite), Yüksek Gerilim ve Projeler (açık deniz rüzgar santralleri, deniz altı bağlantıları, kara yüksek gerilimi) Telekom ve Veri (veri iletimi, telekom şebekeleri, üst ölçekli veri merkezleri, LAN) ve Endüstriyel Ürün ve Çözümler (yenilenebilir kaynaklar, ulaşım, Petrol & Gaz, otomasyon ve diğerleri). Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Nexans'ın ticari faaliyetleri ve iç uygulamalarının yönlendirici bir ilkesidir. 2013 yılında dünyada ihtiyaç sahibi topluluklara sürdürülebilir girişimlerle enerji ulaştırmak amacıyla bir vakıf kuran Nexans, sektörde bir ilki gerçekleştirmiştir. Grubun, Europacable, Ulusal Elektrik Üreticileri Derneği (NEMA), Uluslararası Kablo Üreticileri Federasyonu (ICF) ve CIGRE gibi önde gelen sektör dernekleri içerisindeki aktif katılımı, etik, sürdürülebilir ve yüksek kalite kablolar geliştirme prensibine ve hedefine bağlılığını desteklemektedir. 34 ülkede endüstriyel varlığı bulunan ve dünya genelinde ticari faaliyet gösteren Nexans, 27.000'den fazla kişiyi istihdam etmektedir. 2018 satış hacmi 6,5 milyar Euro olan Nexans’ın hisseleri, Euronext Paris’te, kısım A’da işlem görmektedir.

www.nexans.com.tr