EN 50575 Değişiyor, Nexans gelişmeleri takip ediyor.

Avrupa Komisyonu, kablolar için Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (CPR) yürürlüğe girme süresini erteledi.

CPR buttonAvrupa Komisyonu (AK) kablolar için geçerli olacak Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (YMY / CPR) ilgili erteleme kararını açıkladı. Bu kararka birlikte yürürlüğe giriş süresi 1 Ocak 2016’dan 1 Temmuz 2016’ya çekildi.  Bunun dışında teknik olarak bir değişiklik yapılması.

Yürülüğe giriş sonrasında kablo sertifikasyonları başlayacak ve 1 yıllık geçiş süreci içerisinde tamamlanacak. 1 Temmuz 2017’den itibaren ise Performans beyanı ve CR markalama şartı aranacak.

Nexans bu noktada hazırlıklarını sürdürürken, tedarikçi ve müşterilerini geçiş süreci için bilgilendirmeye devam edecek.

Nexans Türkiye Ürün Müdürü Müdürü Ayhan Güngör, EN  50575’te yapılan değişiklik süreci biraz geciktirecek ancak Nexans’ın buna hazır olduğu, bu yönde bütün paydaşlarını bilgilendirmeye devam edeceğini bildirdi.

İrtibatınız

Ayhan Güngör Pazarlama Müdürü
Telefon +90 212 266 01 60
Faks +90 212 266 01 70
ayhan.gungor@nexans.com

Nexans Hakkında

Gelişmiş kablo ve bağlantı çözümlerinde global bir lider olan Nexans, geniş bir yelpazede sınıfının en iyisi ürünler ve yenilikçi hizmetler ile hayata enerji veriyor. 120 yılı aşkın süredir, inovasyon, Nexans'ın müşterileri ile birlikte daha güvenli, daha akıllı ve daha verimli bir gelecek yaratmasını sağlayan yapı taşını oluşturuyor. Nexans Grubu, bugün, müşterilerini dört ana iş alanında destekleyerek, enerji iletimini kolaylaştırmayı ve günden güne artan veri ağlarını desteklemeyi taahhüt ediyor: Bina ve Bölgeler (kamu kuruluşları, akıllı şebekeler, e-mobilite), Yüksek Gerilim ve Projeler (açık deniz rüzgar santralleri, deniz altı bağlantıları, kara yüksek gerilimi) Telekom ve Veri (veri iletimi, telekom şebekeleri, üst ölçekli veri merkezleri, LAN) ve Endüstriyel Ürün ve Çözümler (yenilenebilir kaynaklar, ulaşım, Petrol & Gaz, otomasyon ve diğerleri). Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Nexans'ın ticari faaliyetleri ve iç uygulamalarının yönlendirici bir ilkesidir. 2013 yılında dünyada ihtiyaç sahibi topluluklara sürdürülebilir girişimlerle enerji ulaştırmak amacıyla bir vakıf kuran Nexans, sektörde bir ilki gerçekleştirmiştir. Grubun, Europacable, Ulusal Elektrik Üreticileri Derneği (NEMA), Uluslararası Kablo Üreticileri Federasyonu (ICF) ve CIGRE gibi önde gelen sektör dernekleri içerisindeki aktif katılımı, etik, sürdürülebilir ve yüksek kalite kablolar geliştirme prensibine ve hedefine bağlılığını desteklemektedir. 34 ülkede endüstriyel varlığı bulunan ve dünya genelinde ticari faaliyet gösteren Nexans, 27.000'den fazla kişiyi istihdam etmektedir. 2018 satış hacmi 6,5 milyar Euro olan Nexans’ın hisseleri, Euronext Paris’te, kısım A’da işlem görmektedir.

www.nexans.com.tr