Nexans ECO Calculator
enerji verimliliğini optimize edin


 

Doğru kablo seçimini yapmak üzeresiniz. Nexans EcoCalculator ile hem karlı hem de sürdürülebilir olabilirsiniz. EcoCalculator programı size Enerji Verimliliği, düşük Karbon ayak izi ve yangın anında Güvenlik konularında önerilerde bulunurken aynı zamanda da iyi bir yatırım getirisini güvence eden en iyi kablo çözümünü seçmenizde yardımcı olmak üzere geliştirilmiştir. Sürdürülebilir Gelişim yalnızca bir temenni değildir, bunu gerçekleştirmek için siz de şimdi harekete geçip, kurulu kablonun çevreye olan etkisini azaltabilir, insan hayatını koruyabilir ve bununla beraber toplam sahip olma maliyetilerinizi iyileştirebilirsiniz.

Bu program binalarda kullanılan kablolara odaklanmaktadır. Neden bina? Şu anda inşaat sektöründeki -kendi başına global enerji tüketiminin %40'ını oluşturmaktadır- durum göz önünde bulundurulduğunda, bu pazarda bulunan her seviyedeki bütün oyuncular sürdürülebilir binaların inşa edilmesine doğru geçiş yapmaya başlamışlardır.

Ecocalculator kapsamında 3 fazlı ve 1 kV'a kadar alçak gerilim kabloları ile hesap yapılabilmektedir. Gerçekleştirilen hesaplamalar IEC 60287 ve IEC 60228 uluslararası standartlarına dayanmaktadır. Kabloların ömrü boyunca yarattığı çevresel etkinin %90'ı kullanım esnasında oluştuğundan, EcoCalculator'ın esas amacı üretimdeki değil kullanım esnasındaki enerji kayıplarına odaklanmaktır. 

 

Her alternatifin çevreye faydası aşağıdaki resimler ile gösterilecektir

Co2'i azaltın: Nexans EcoCalculator,optimize önerilen çözüm ile CO2 yayılımında ne kadar azalma sağlayacağınızı hesaplar. Azalttığınız miktar CO2'in kg eşleniği olarak hesaplanır. Hesaplamalarda ülkenizin enerji dengesi göz önünde bulundurulmaktadır.
 
Enerji tasarrufu yapın: Nexans EcoCalculator, optimize önerilen çözüm ile ne kadar enerji tasarrufu yapacağınızı hesaplar.  Tasarruf KWh ve kurulu kablonun kullanılacağı yıl kadar parasal değer olarak hesaplanır. Hesaplamalarda ülkenizin enerji dengesi göz önünde bulundurulmaktadır.
İnsan hayatını koruyun: Mevcut olduğu durumlarda Nexans EcoCalculator size halojensiz kablo alternatifini sunacaktır. Yangın anında, halojensiz ve alevi iletmeyen kablolar, insanların binayı tahliye edebilmesi için güvenli bir ortam sunar, düşük ve zararsız gaz yayılımı sayesinde yangın kurtarma ekiplerinin çalışabilmesi için elverişli bir ortam sağlar. 

Eco-calculator Demo
 

Aşağıdaki tuşa basarak siz de kablo seçiminizi yapmak için gerekli adımları takip etmeye başlayabilirsiniz.