İstanbul’un Yeni Metro Hattında Doğuş Grup, Nexans Kablolarını Tercih Etti.

Doğuş Grup ve Nexans, Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy Metro Hattı enerji kabloları için 11 Milyon Euro’luk anlaşmaya imza attı.

 

 

Tunel

İstanbul, 16 Şubat 2016 – İstanbul’un 20 km uzunluğundaki yeni metro hattı için Doğuş Grup, AG ve OG Alsecure kabloları seçti.  Yapılan ilk anlaşma çerçevesinde İstanbul Belediyesi’nin 563 Milyon değerindeki projesi için Nexans’ın Alsecure markası ile pazara sunduğu halojensiz yangın güvenliği kabloları kullanılacak.

 

Bu proje için Nexans, alev dayanımı ve gaz salınımı dışında kablolar için özel olarak güçlendirilmiş mekanik koruma ve kemirgenlere karşı dayanıklı dış kılıf özellikleri üzerinde de çözümler üretti.

 

2017’de tamamlanması planlanan proje için yıl boyunca partiler halinde kablo tedariği devam edecek. Bunun için özel bir tedarik zinciri çalışması yürüten Nexans Tedarik Zinciri Müdürü Berkay Uzgören, projenin zamanında tamamlanabilmesi için özel imalat kablolar olmasına rağmen tedarik anlamında 6 hafta gibi kısa süreleri sağlamak için çalıştıklarını belirtti.

 

Yeni metro hattı kapsamında yapılacak 16 istasyon ile 24 dakika içinde Üsküdar’dan Çekmeköy’e ulaşım mümkün olacak. Proje tamamlandığında saatte 65,000 yolcu çift yönlü olarak taşınabilecek.

 

Nexans Türkiye Kıdemli Satış Müdürü Emre Erol proje hakkında şunları söyledi: “Nexans olarak böyle prestijli bir proje içinde yer almaktan ve Doğuş Grubu gibi önemli bir firma tarafından seçilmiş olmaktan gurur duyuyoruz. İstanbul trafiğine nefes aldırcak bu hat içinde bizden de bir parçanın bulunması çok memnun edici.”

 

Proje hakkında veya Nexans’ın farklı demiryolu çözümleri ile ilgili bilgi almak isterseniz bizlere www.nexans.com.tr adresinden ulaşabilir veya 3-5 Mart tarihleri arasında İstanbul Expo Merkesinde düzenlencek Eurasia Rail Fuarı’nda 10. Salon, D1012 nolu standımızda bizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Nexans

 

İrtibatınız

Ayhan Güngör Pazarlama Müdürü
Telefon +90 212 266 01 60
Faks +90 212 266 01 70
ayhan.gungor@nexans.com

Nexans Hakkında

Nexans, sunduğu yüksek performanslı kablo ve kablo çözümleri ile dünya genelindeki müşterileri için enerjiye hayat vermektedir. Nexans ekibi, müşterilerini iş ortağı yaklaşımıyla, enerji iletimi ve dağıtımı (denizaltı ve kara), enerji kaynakları (petrol & gaz, madencilik ve yenilenebilir enerji), ulaşım (karayolları, demiryolları, hava ve deniz) ve yapı (ticari binalar, konutlar ve veri merkezleri) olmak üzere dört ana iş alanında destekler. Nexans’ın stratejisi; ürün, çözüm ve hizmetlerde sürekli inovasyon, insan kaynaklarında ve müşteri ilişkilerinde mükemmellik ve çevresel etkisi düşük, güvenilir endüstriyel süreçlerin geliştirilmesi temeli üzerine kurulmuştur. 2013 yılında dünyada ihtiyaç sahibi topluluklara sürdürülebilir girişimlerle enerji ulaştırmak amacıyla bir vakıf kuran Nexans sektörde bir ilki gerçekleştirmiştir. Nexans, Avrupa Kablo ve Tel Üreticileri Derneği olan Europacable’ın aktif bir üyesidir ve Europacable Endüstri Sözleşmesi’nde imza yetkisine sahiptir. Bu sözleşme, üyelerinin etik, sürdürülebilir ve yüksek kalite kablolar geliştirme prensibine ve hedefine bağlılığını ifade etmektedir. 40 ülkede endüstriyel varlığı bulunan ve dünya genelinde ticari faaliyet gösteren Nexans, 26,000 kişiyi istihdam etmektedir. 2016 satış hacmi 5,8 milyar Euro olan Nexans’ın hisseleri NYSE Euronext Paris’te, kısım A’da işlem görmektedir.

www.nexans.com.tr