EN 50575 Değişiyor, Nexans gelişmeleri takip ediyor.

Avrupa Komisyonu, kablolar için Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (CPR) yürürlüğe girme süresini erteledi.

CPR buttonAvrupa Komisyonu (AK) kablolar için geçerli olacak Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (YMY / CPR) ilgili erteleme kararını açıkladı. Bu kararka birlikte yürürlüğe giriş süresi 1 Ocak 2016’dan 1 Temmuz 2016’ya çekildi.  Bunun dışında teknik olarak bir değişiklik yapılması.

Yürülüğe giriş sonrasında kablo sertifikasyonları başlayacak ve 1 yıllık geçiş süreci içerisinde tamamlanacak. 1 Temmuz 2017’den itibaren ise Performans beyanı ve CR markalama şartı aranacak.

Nexans bu noktada hazırlıklarını sürdürürken, tedarikçi ve müşterilerini geçiş süreci için bilgilendirmeye devam edecek.

Nexans Türkiye Ürün Müdürü Müdürü Ayhan Güngör, EN  50575’te yapılan değişiklik süreci biraz geciktirecek ancak Nexans’ın buna hazır olduğu, bu yönde bütün paydaşlarını bilgilendirmeye devam edeceğini bildirdi.

İrtibatınız

Ayhan Güngör Pazarlama Müdürü
Telefon +90 212 266 01 60
Faks +90 212 266 01 70
ayhan.gungor@nexans.com

Nexans Hakkında

Nexans, sunduğu yüksek performanslı kablo ve kablo çözümleri ile dünya genelindeki müşterileri için enerjiye hayat vermektedir. Nexans ekibi, müşterilerini iş ortağı yaklaşımıyla, enerji iletimi ve dağıtımı (denizaltı ve kara), enerji kaynakları (petrol & gaz, madencilik ve yenilenebilir enerji), ulaşım (karayolları, demiryolları, hava ve deniz) ve yapı (ticari binalar, konutlar ve veri merkezleri) olmak üzere dört ana iş alanında destekler. Nexans’ın stratejisi; ürün, çözüm ve hizmetlerde sürekli inovasyon, insan kaynaklarında ve müşteri ilişkilerinde mükemmellik ve çevresel etkisi düşük, güvenilir endüstriyel süreçlerin geliştirilmesi temeli üzerine kurulmuştur. 2013 yılında dünyada ihtiyaç sahibi topluluklara sürdürülebilir girişimlerle enerji ulaştırmak amacıyla bir vakıf kuran Nexans sektörde bir ilki gerçekleştirmiştir. Nexans, Avrupa Kablo ve Tel Üreticileri Derneği olan Europacable’ın aktif bir üyesidir ve Europacable Endüstri Sözleşmesi’nde imza yetkisine sahiptir. Bu sözleşme, üyelerinin etik, sürdürülebilir ve yüksek kalite kablolar geliştirme prensibine ve hedefine bağlılığını ifade etmektedir. 40 ülkede endüstriyel varlığı bulunan ve dünya genelinde ticari faaliyet gösteren Nexans, 26,000 kişiyi istihdam etmektedir. 2016 satış hacmi 5,8 milyar Euro olan Nexans’ın hisseleri NYSE Euronext Paris’te, kısım A’da işlem görmektedir.

www.nexans.com.tr